300 000 til Ukraina

I løpet av første halvår i år vil vi i Ny Start i Øst ha gitt bort nærmere en og en halv million kroner i direkte pengestøtte. Totalt for året 2015 regner vi med å støtte ulike prosjekter med rundt 3 millioner.

IMG 1732Den største summen så langt er gitt til Ukraina, til vår samarbeidspartner i menigheten «Nytt liv» i Kiev. 300 000 norske kroner har vi bevilget til innkjøp av mat og til bygging av noen enkle overgangsboliger til internflyktninger fra krigsområdene i øst.

Menigheten har regelmessige transporter av mat og klær inn i krigs- og konfliktområdene i det østlige Ukraina der tilstanden er fortvilt for hundretusener av mennesker. Mye av pengene vi har gitt, benyttes til matinnkjøp.

Del innlegget med andre...

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Stiftelsen Ny Start i Øst, Roald Amundsens veg 1 B 2816 - Gjøvik Tlf: 6113 6200